Kézilabda

Kézilabda Eb: Bronzérmes Horvátország

""

Elég izgalmasra sikeredett a szerbiai férfi kézilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzése, ahol a horvátok a spanyolokkal csaptak össze.

A találkozó elejétől fogva a horvát együttes uralta a mérkőzést, de az első félidő végére felszívták magukat a spanyolok, így mindössze csak egy gólos előnnyel mehetett szünetre a horvát alakulat. (13-12.).

A második játékrészben továbbra is a délnyugati szomszédaink akarata érvényesült.

Futószalagon jöttek a szebbnél-szebb találatok, míg a spanyol alakulatban többnyire csak Sarmiento okozott olykor-olykor kellemetlen perceket az ellenfél védelmének. Az összecsapás nem csak 58 gólt, hanem rendkívül sok szabálytalanságot is hozott.

A horvátok megérdemelten állhatnak fel a dobogó legalsó fokára, miután a mai napon 31-27-es győzelmet arattak.